Sprawna kablówka – stacja czołowa

Zobacz, gdzie zamówić stację czołową.

Stacja czołowa to moduł, który umożliwia przekazywanie sygnału telewizji kablowej. To najważniejszy punkt, który skupia specjalistyczne komponenty służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe urządzenia tworzą razem płynnie funkcjonującą całość. Zobaczmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – w miejscach użyteczności publicznej i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa wykorzystywana jest w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – np. w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, szpitalach a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Rozprowadza ona połączenie do poszczególnych telewizorów. Jednym z najważniejszych elementów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Można ją precyzyjnie zaprogramować przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Do szafki wchodzą różne moduły – np. DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – transmisja zróżnicowanych sygnałów

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów DVB-S/S2 lub MPEG2. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują awarie w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne koszty. Dużo komponentów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest również w oddzielne sloty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Całościowy układ antenowy uzyskujemy poprzez połączenie różnych części.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]