kolczyki, kolczyki srebrne

Najważniejsze informacje o kolczykach

Szukając kolczyków powinno się zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, formę czy materiał, z którego są wykonane,, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy zwięzły wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje spory komfort noszenia i często jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Minusem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, ale prościej go zapiąć, z powodu odchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Częstokroć wykorzystuje się je przy bardziej wartościowych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Aktualnie stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w okresie letnim, gdy nie nakładamy szali, czapek czy odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki używane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Właśnie takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku cyrkonii i niewielkich kulek.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]