Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Jeśli szukasz mystic topazu, koniecznie sprawdź https://www.mystictopaz.pl.

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka możnaby błędnie stwierdzić, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień ma purpurowy odcień, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Doskonałe skutki daje stosowanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często używają go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda także na co dzień. Nie bez znaczenia jest również różnorodność barw, dzięki której prościej można wybrać biżuterię do swojego stroju.