Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Jesli myślisz, że w Internecie nie ma dla Ciebie internetowego kantoru, koniecznie Kliknij tu.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze albo w oddziale banku – te pierwsze do tej pory funkcjonują sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać walutę bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego właśnie utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jak funkcjonuje kantor online?

Funkcjonowanie kantoru online jest równie łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest głównie to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z zeszłej doby. Kolejnym i niezmiernie ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka specjalnych usług stosowanych przez klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w określonym przez nabywcę terminie czy też takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących komfort oraz znaczną wolność w zarządzaniu pieniędzmi. Korzystają z nich również osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]