Kiedy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy niezbędne są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Dzięki konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, mieszkaniowy oraz samochodowy. Dzięki konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale także parabanki, jednak często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.