Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Kliknij tu, aby kupić antenę telewizyjną.

W przeważającej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie był bezużytecznym urządzeniem, trzeba zainwestować także w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj wyjątkowo duży. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz oferują nam producenci, cechują się także niezwykłą wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zamontować. Należy pamiętać, że pod uwagę powinno się brać szereg czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]