shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Urządzając dom, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na okna. Zazwyczaj decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Podstawową cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych poruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, z drewna, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek bardzo dobrze sprawdzają się także na drzwiach czy w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się wciąż okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne kina czy ekranu telewizora, gdyż te okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz

Oprócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale się prezentują, mają one także praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można regulować użycie padającego światła: w gorące miesiące hamować nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać utracie ciepła. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z różnymi stylami wnętrz i można założyć je na większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nader luksusowy wygląd, a więc podwyższają wartość nieruchomości. Wypada też zaznaczyć, że shuttersy są regulowane bez pomocy łańcuszków, co właściciele psotnych zwierząt oraz rodzice ciekawskich dzieci, które zerwać zwisające łańcuszki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]