Części do Citroena – gdzie je kupić?

Zobacz, gdzie zamówić części zamienne Citroen.

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej pojazdy w Polsce są cenione z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność i w szczególności za dużą ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C1, C2, C3, C-Elysse, Nemo, Xsara, Xantia i Saxo. Oczywiście, tak jak auta innych marek, ulegają one awariom, zatem posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, iż z czasem będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, wymagają także elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Jak wygodnie i tanio kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, częstokroć produkowane w chińskich fabrykach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie potrzebne elementy można zamówić online.

Adres:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]