Duży wybór wisiorków srebrnych

Znajdź wisiorki srebrne.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje również na kontakt z wilgocią oraz ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki paru ozdób, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną albo wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.