Listwy podłogowe służą nie tylko do dekoracji

Listwy podłogowe zamówisz na www.balticwood.pl.

Z pozoru są mało ważnym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, by nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale koresponduje ze stylowymi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]