shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Projektując aranżację pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na standardowe aranżacje, to znaczy firany oraz zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Podstawowym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się i można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od fantazji lokatorów. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, a także z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się głównie na oknach, jednak jednakowo dobrze będą wyglądać na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale gros osób na pewno kojarzy je z telewizji bądź kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Australii i USA.

Shuttersy – sterowanie kątem lameli bez wykorzystania łańcuszków

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale się prezentują, ale mają również praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: w gorące miesiące powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo szykowny wygląd, zatem podnoszą wartość posesji. Należy również zaakcentować, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez użycia łańcuszków, co posiadacze zwierząt lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające sznurki, uznają na pewno za duży atut.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]