Pierścionki z ametystami

Dowiedz się więcej o ametystach na www.ametysty.com.pl.

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Mozambiku, Urugwaju i Sri Lance. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Dziś, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Moc biżuterii z ametystami

Broszki czy bransoletki z ametystami można zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym na własnej skórze.