Podkłady higieniczne – skuteczna bariera przed bakteriami

Więcej o podkładach jednorazowych na verdeavis.pl.

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia wirusy, grzyby i bakterie znajdują się praktycznie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zakażenia powstaje jednak w obiektach, w których zazwyczaj pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia bezpośrednio dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są głównie wszelkiego typu placówki służby zdrowia, salony spa, studia tatuażu czy gabinety medycyny estetycznej. By obniżyć zagrożenie transferu bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów, używa się różnych akcesoriów – poza rękawiczkami z silikonu i środkami do dezynfekcji są to w szczególności podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów medycznych

Większość szkodliwych grzybów i bakterii rozprzestrzenia się poprzez zetknięcie się skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną wcześniej przez jednostki zarażone. Żeby zminimalizować niebezpieczeństwo przenoszenia się zarazków w salonach i gabinetach kosmetycznych, używa się podkładów medycznych. Zazwyczaj są one wytworzone z celulozy lub analogicznych tworzyw i są skuteczną barierą dla mikroorganizmów. Podkłady higieniczne są jednorazowego użytku i służą do wykładania m.in. foteli ginekologicznych i dentystycznych, kozetek oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

Nakładki na deskę sedesową – do używania w publicznym WC

Największe zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych wywoływanych przez drobnoustroje panuje tam, gdzie z prawdopodobnie zanieczyszczoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Możliwość przeniesienia się choroby minimalizują jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Ich użycie jest zalecane we wszelkich miejscach posiadających publiczne toalety – na przykład w firmach, urzędach, kinach lub szkołach.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]