Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Zobacz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z wystrojem wnętrz w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać również w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, iż rewelacyjnie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, bowiem to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w ciągu dnia, jak również przyjmują tu gości. Dlatego więc warto zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale również wygodne. Dowolność ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia np. kompletne jego przyciemnienie, kiedy pragniemy obejrzeć film, bądź jego przyjemne ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwa konserwacja

Opcja kontroli przenikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak też z innego powodu – dzięki nim można efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma duży wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Poza tym shuttersy lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w zagięciach zasłon, a ich czyszczenie jest niezwykle łatwe i trwa zaledwie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]