Sól himalajska różowa i kłodawska – wybierz to co najlepsze

Jeśli chcesz kupić sól himalajską różową, powinieneś odwiedzić ten adres.

Sól to składnik niezbędny do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Jakie cechy ma sól kłodawska oraz różowa sól himalajska? Z jakiego powodu warto ich używać w kuchni?

Różowa sól himalajska – jakich minerałów dostarcza?

Sól kuchenna to jedna z najważniejszych przypraw, która znakomicie wzbogaca smak posiłków. Jakkolwiek nieumiarkowane użycie soli może mieć negatywne oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie dawki (do 6 gramów na dobę) są niezbędne dla poprawnego działania naszego organizmu. Sól zaopatruje nas bowiem w sód, czyli w pierwiastek regulujący gospodarkę wodną i podtrzymanie poprawnego ciśnienia krwi. Jednym z najzdrowszych typów soli jest różowa sól himalajska czerpana ze pokładów szacowanych na prawie 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie masę wartościowych pierwiastków i minerałów, takich jak żelazo, cynk czy selen, a równocześnie jest pozbawiony niebezpiecznych zanieczyszczeń i komponentów, np. toksycznych metali ciężkich. Różowa sól himalajska znakomicie podkreśla smak potraw i jest sprzedawana zarówno w postaci grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska – stosowana nie tylko w gastronomii

Sól kłodawska niejodowana natomiast to artykuł o wysokim poziomie czystości – zawiera 97% chlorku sodu i jest świetnym dodatkiem do domowych kiszonek. Jest niezastąpionym źródłem wapnia, żelaza czy magnezu, innymi słowy składników koniecznych do utrzymania pełni wigoru. Niejodowana sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie jest poddawana , dzięki czemu nie zatraca swoich właściwości i jest bez trudu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest szeroko stosowana nie tylko w branży spożywczej, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]