Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Jeśli szukasz aparatu do masażu uciskowego, koniecznie sprawdź https://carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX wieku – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu uciskowego – stymulacja cyrkulacji chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie limfy. Istnieje multum wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się także ogromnie popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe urządzenia do drenażu limfatycznego w domu

Sporo opcji zastosowania aparatów do presoterapii przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. zaburzenia rytmu serca i choroba nowotworowa, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]