Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Na domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/ znajdziesz aktualną ofertę kursu Blender.

Świat rysunku nieustannie ewoluuje i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych metod na rzecz tworzenia swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność sporządzania grafik 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już dużych nakładów finansowych – każdy może bowiem pobrać program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest w pełni darmowy.

Nauka modelowania 3D na własną rękę bywa frustrująca

Obsługę każdej aplikacji można opanować na własną rękę, aczkolwiek proces ten trwa wówczas dłużej i często bywa niezmiernie męczący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie sporo korzyści głównie osobom, które niedawno odkryli program Blender. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie rozmaitych efektów i tekstur na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem znającego program pedagoga. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na elementy, które trzeba dopracowac oraz podpowiadając ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, aby przebiegał on w małych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D hobbystów a także profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością poszukiwaną i poważaną szczególnie w branży filmowej, gier komputerowych i projektowej. Znajomość programu Blender 3D otwiera tym samym masę perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które potem można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu entuzjaści 3D oraz artyści chcący odkryć nowe formy wyrażania siebie lub rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]