Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany digital painting Photoshop.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają przede wszystkim z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Znając te realia mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne programy do malarstwa cyfrowego

Istnieje dużo programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który pomimo że został stworzony jako narzędzie do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się głównym softwarem ilustratorów i game devów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, GIMP czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane gwaszem, farbami olejnymi bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją konsultacji z autorem kursu

W zasadzie lekcje malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby można podjąć na własną rękę, lecz aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a przy tym poznać niezbędne metody wykorzystania pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, zalecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji programu. Istotne jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]