Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę kursu górskiego w rozsądnej cenie.

Góry są niesamowite, a jednocześnie niebezpieczne. W zasadzie co parę dni, a zwłaszcza w okresie, gdy urlopowicze masowo napływają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przygotowania porwali się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy lubią góry i chcą przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą drogą, by posiąść istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego kursu pod okiem specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, używania czekanu, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są nieodzowne w przypadku rozmaitych niebezpiecznych sytuacji. Kurs obejmuje też reguły poprawnego postępowania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada olbrzymie doświadczenie jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają sześciu osób. To sprawia, że zdobywanie wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni w pełni opanować pełną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]