Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Na tej stronie znajdziesz aktualną ofertę kursu malowania akwarelami.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą artystycznego wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, żeby czerpać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak jedynie forma rozluźnienia się po wyczerpującym dniu w pracy lub pasja i nie oczekują oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Jednakże jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, warto zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Niełatwo opanować akwarele – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie jest łatwe medium. Efekt końcowy zdaje się bardzo niepozorny i nieskomplikowany do osiągnięcia, jednak wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których twórca-amator nie ma z reguły pojęcia. Sporą rolę w samym procesie tworzenia ma również zbieg okoliczności – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet osoby wprawne w tej technice nigdy nie są przeświadczone o tym, że obraz zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak planowały. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, by rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz przyswoić sobie potrzebne podstawowe informacje niezbędne do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu radośnie widziani, bez względu na to, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych zajęć starannie wyjaśniają specyfikę farb akwarelowych, różnorodność technik ich używania, jak również rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny wygląd dzieła.

Kurs akwareli – czy warto?

W czasach powszechności internetu każdy może odnaleźć a następnie obejrzeć tutoriale, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Jednakże raczej nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie akwareli pod okiem biegłego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej nauce technik artystycznych konieczne są zalecenia, które kursanci słyszą od dydaktyków w trakcie pracy. Te korekty pomagają sprawniej nabywać umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż zamierzany efekt nie wyszedł tak jak się spodziewał. Co więcej nauka w zespole innych ludzi o analogicznych zainteresowaniach formuje komfortową aurę wsparcia, które jest bardzo ważne w stymulacji do dalszego rozwoju artystycznego. Udział w rzeczowej ocenie twórczości pozostałych kursantów, pomaga z kolei we trafnej ocenie swoich prac już ukończeniu kursu.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]