Aparat do fali uderzeniowej – nieinwazyjna terapia

Dalsze informacje o aparacie do fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Kiedy jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w medycynie sportowej, ortopedii, rehabilitacji, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą skutecznością w walce z różnymi schorzeniami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, dzięki czemu terapia zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak bóle nadgarstka, zespół bolesnego barku, ostroga piętowa czy bóle kręgosłupa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez rehabilitantów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – 80% skuteczności

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]