Działanie aparatów do magnetoterapii

Chcesz kupić aparat do magnetoterapii? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na pokaźne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]