Implantologia – w czym lepsza od protez?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Z tego względu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale również wykazują wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm oraz nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże zmniejszenie okresu leczenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać chłodne okłady, a od razu po zabiegu – unikać papierosów, bardzo ciepłych dań i alkoholu. Ważne będzie też stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają opuchliznę i dyskomfort.

Implantologia – jak wybrać dentystę

Implantologia ma spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek i trudności zdrowotnych? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz korzystnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.