Jak leczone są wady wzroku? O zabiegach z użyciem lasera

Na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/ uzyskasz więcej szczegółów o zabiegu femtoLasik.

Laserowa korekcja wzroku to w tym momencie najbardziej popularna metoda korekty astygmatyzmu, presbiopii, krótkowzroczności oraz dalekowzroczności, aczkolwiek mało pacjentów ma świadomość, że zabiegi te są przeprowadzane przy użyciu rozmaitych technik.

Metoda FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna oraz bezbolesna metoda korekty wzroku

FemtoLASIK (często zwany także All-Laser-LASIK) to w pełni bezpieczna, bezinwazyjna, a jednocześnie, a zarazem bezbolesna technika korekcji takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i niekiedy presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – doświadczony optometrysta potrafi zakończyć go w nieco ponad piętnaście minut. Plusem tej metody jest to, że pacjentom niesłychanie szybko wraca ostrość widzenia – zasadniczo w przeciągu 24 godzin po zabiegu może wznowić swoje normalne zadania. Zabieg podzielony jest na 2 etapy i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy użyciu mikrokeratomu. W trakcie zabiegu FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości mniej więcej 0,1 milimetra, a w kolejnej fazie ma miejsce kształtowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem pewną odmianą metody FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest spersonalizowane dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu wykonuje się mapę rogówki i na jej podstawie programuje się wszystkie ruchy wiązki laserowej. Ten typ zabiegu przeprowadza się u pacjentów z astygmatyzmem oraz dalekowzrocznością, których rogówka charakteryzuje się nietypowym kształtem.

Zabiegi LASEK i EBK

Rzadziej stosowane metody korekty wzroku to m.in.:
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej ściągany jest z rogówki nabłonek (podlega on potem naturalnej regeneracji), a następnie modeluje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK nazywana jest zabiegiem powierzchniowym, jako że nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak wykorzystać wyłącznie do korekcji nieznacznych wad wzroku.
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z różnych powodów nie można zastosować zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki usuwany jest nie laserem, a alkoholem.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]