Jak zorganizować wyprawę górską w oddalone rejony świata?

Oferta wypraw w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności tras powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane kłopoty mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i spore koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]