Jeśli ćwiczyć to tylko w obuwiu sportowym. Dowiedz się, dlaczego

Chcesz kupić obuwie sportowe? Wejdź na sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Codzienne bieganie, trening w klubie fitness czy udział w grach drużynowych nakłaniają do tego, aby odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie powinno się na dłuższą metę wykonywać w typowych butach, skutkiem tego tak ważne jest zakładanie obuwia sportowego.

Buty sportowe – nie tylko fajna estetyka

Większość z ludzi łączy buty sportowe przede wszystkim z wygodą ich noszenia oraz atrakcyjnym wzornictwem. Nie spostrzegamy ich specyficznych właściwości, ale instynktowne czujemy, że stopy czują się w takim obuwiu lepiej. To dlatego obuwie sportowe chętnie ubieramy również w pracy, szczególnie, gdy jest to zawód, w którym przez długie godziny stoi się albo chodzi – zauważamy je na nogach nauczycieli, pracowników sklepów i pielęgniarek. Ale w przypadku sportowców zakładanie obuwia zaprojektowanego do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko uzyskanie lepszych wyników, ale też uchronienie się przed możliwymi urazami. Buty do koszykówki ochraniają kostkę oraz goleń graczy od ewentualnych urazów w czasie wyskoków, podeszwy butów do tenisa są dostosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, korki do piłki nożnej dają zawodnikom przyczepność i umożliwiają natychmiastową zmianę kierunku biegu zarówno na sztucznej, jak i naturalnej nawierzchni stadionu, analogicznie jak obuwie halowe ułatwia bieg po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest zatem inwestycją w lepsze rezultaty sportowe, ale i w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego pospolitymi trampkami!

Jeżeli dla uprawianej przez nas dziedziny sportu zaprojektowano dedykowane buty, nie powinno się zastępować ich zwykłymi tenisówkami. Nawet tak łatwa czynność jak jogging w niewłaściwych butach z supermarketu może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych. Nie warto też oszczędzać na butach sportowych – na jego wysoki koszt mają wpływ lata spędzone przez producentów nad badaniem mechaniki danego sportu oraz doskonalenie technologii produkcji takich butów. Obuwie uszkodzone bądź noszące silne ślady zużycia, powinno się jak najszybciej wymienić na nowe, jako że z pewnością nie spełnią ono już swoich zadań, co również może spowodować kontuzje w czasie treningów.

Adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]