Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Wycieczka Kilimandżaro - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie dużej części turystów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Silnych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Podróżników zachęcają zwłaszcza kurczące się już lodowce, niepowtarzalne krajobrazy, jak również możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – z uwagi na ogromną wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów znaczne wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin dziennie.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się też zaopatrzyć się w medykamenty przeciwko malarii. Przed rozkwitem choroby uchroni też stosowna profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady, a także zakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]