Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Potrzebujesz szczegółowych informacji o trekkingu? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Wypady w góry mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest zależna od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy stopnie trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności i co najmniej minimalnej praktyki w górach – na przykład w Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla uczestników ze świetną kondycją, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków biwakowania podczas długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego typu obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry Europy, ogromnym uznaniem cieszą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, Alpy oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum czy Andach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]