Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Więcej w temacie Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już prawie wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce wyznaczonych w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Bez wątpienia budzą one zachwyt, lecz osoby, które często praktykują ten typ aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się cudownym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – masyw górski dodany do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się pokaźną ilością skalistych grani, baszt skalnych i stromych turni, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nie dziwi zatem, że w 2009 r. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują nadzwyczaj spadziste stoki, wiele urwisk i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również mnóstwo prostych szlaków, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość osób uprawiających trekking.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych oraz początkujących turystów

Początkujących entuzjastów trekkingu zapewne zachwyci przejście przez Dolomity po via ferratach, czyli po szlakach wyposażonych w liny zabezpieczające. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, by członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji i metod przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, jednak ten, kto weźmie w niej udział zapewne nie zapomni o niej przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimę, chodząc po mało spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Tre Cime oraz Tofany.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]