Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Tu znajdziesz więcej informacji o Himalaje wycieczka.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to niemało czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Problemy sprawia też samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny i Everestu

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]