Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Szukasz więcej informacji o aktywnych wakacjach dla singli? Dobrze trafiłeś! Skieruj się w to miejsce.

Są dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na przyjemnym lenistwie i ci, którzy w każdy dzień urlopu muszą zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie wieloletnich znajomości – aktywne wyprawy

Wycieczki dla aktywnych to pieczołowicie przygotowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy pragną poznać rozmaite rejony świata oraz naszego kraju od zupełnie innej strony. Program takich podróży jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których typowy turysta nie zazna z pozycji komfortowego siedziska na werandzie wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących wrażeń to również pierwszorzędna szansa, aby przyswoić sobie kolejne umiejętności, ponieważ nierzadko łączy się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania mechanizmów przetrwania w określonym obszarze. Podczas wyprawy w góry można między innymi nauczyć się korzystania z czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc np. w razie lawiny. Trzeba również zaznaczyć, iż taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających ufności i współpracy z innymi uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Gdzie aranżowane są aktywne wyprawy?

Najpopularniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to z reguły wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami przepięknych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez trudu dadzą sobie rade również w czasie wycieczki w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]