Skitury – wycieczki po górach na nartach

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą skitur? Nie wahaj się! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Większość osób wyruszających w góry zimą, udaje się tam zwykle wyłącznie po to, by oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Wyczerpujące, jednak niezmiernie satysfakcjonujące skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w góralskim domku i sporadycznym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich urok w trakcie stosunkowo wyczerpujących, ale niezwykle satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart oraz butów.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami miłośników turystyki narciarskiej są zdecydowanie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa będzie odpowiednia do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na poradę instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]