Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Zamów podłogi drewniane Baltic Wood na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka godzin, a wszyscy uporamy się z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z opakowania – trzeba odczekać kilka dni – dzięki temu pozbędą się zbędnej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Podobnie jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]