Fotele gamingowe – od czego może zależeć ich cena?

Przeglądając katalogi sklepów meblowych coraz częściej widzimy w ich ofercie strony skupiające fotele komputerowe dla graczy. Gros konsumentów z reguły nie pojmuje różnic między takimi fotelami a fotelami biurkowymi, jednak zagorzali gamerzy są świadomi, iż odpowiedni fotel gamingowy jest niezastąpiony, ponieważ znacznie zwiększa komfort gry.

Fotele do grania – stabilność, solidność i możliwość dostosowania

Przez minione trzydzieści lat gry komputerowe zdobyły zawrotną popularność i błyskawicznie przeniosły się z salonów gier do naszych domów. Zaistniał też e-sport i coraz więcej osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla przyjemności, a wręcz spędza przed komputerem setki godzin w roku przygotowując się do zbliżających się turniejów. Z tej przyczyny nieodzowne im są profesjonalnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których najważniejszym zadaniem jest zagwarantowanie graczom mocnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody w czasie kilkugodzinnych rozgrywek. Co więc wziąć pod uwagę szukając fotela do grania? W pierwszej kolejności sprawdź, w jakim stopniu pozwala on na ustawienie modułów wpływających na jego funkcjonalność, czyli na wysokość zagłówka, siedziska i podłokietników, rozkład poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym czy kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Kluczowe są także tworzywa z jakich wyprodukowane jest takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe na duże obciążenia, a na powierzchniach mających kontakt bezpośrednio ze skórą gracza (np. na zagłówkach) musi być osłonięte materiałem, który nie doprowadzi do zaczerwienienia czy obtarcia skóry.

Krzesła gamingowe – z czego biorą się różnice cen?

Cena krzesła dla gracza jest wysoka – koszt najtańszych produktów tego typu zaczyna się około 350 zł, a w przypadku modeli z górnej półki częstokroć daleko przekracza granicę 1000 zł. Skąd bierze się taka rozpiętość cen? Tanie modele krzesła gamingowe są wyprodukowane z surowców gorszej jakości i na ogół posiadają niewielką możliwość regulacji, jednak bez trudu zaspokoją potrzeby graczy, którzy spędzają przed ekranem po kilkanaście godzin w tygodniu. Fotele przeznaczone dla zapalonych graczy dają szeroki zakres regulacji indywidualnych elementów, są często powleczone bardzo trwałą prawdziwą skórą, są w stanie wytrzymać ogromne obciążenia (nawet do 150 kg!), jak również posiadają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, kieszonki na drobiazgi lub zaczepy na napoje.