Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

Więcej informacji o basenach.

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to także ogromna wygoda, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do ośrodków spa bądź pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też ogród bądź halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]