W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Zamów szalunki Kraków.

Szalunki to to forma o charakterze tymczasowym, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna odznaczającego się niższą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo dokładnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można również skutecznie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zapełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zastygnie. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Cechują się jak widać naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są też specjalne podpory oraz dźwigary. Nieraz zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań i sklejki.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]