catering świąteczny kraków

Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy najczęściej z najbliższymi, lecz obiady świąteczne odbywają się również w firmach. Często załoga firmy aranżuje je sama, osobiście gotując bożonarodzeniowe smakołyki, jednak w dużych przedsiębiorstwach ten schemat działania często nie jest efektywny. By więc ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych obiadów wigilijnych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co trzeba postawić na wigilijny stół?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole musi pojawić się jak najwięcej standardowych świątecznych przysmaków. To głównie ryby, np. chrupiący filet z karpia lub pstrąga, jak również staropolskie zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Nie może brakować też uszek z kapustą i grzybami, które najczęściej spożywane są razem z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez przekąsek na zimno, między innymi bez sałatki śledziowej bądź śledzia po kaszubsku. Trzeba również zatroszczyć się o pyszny akcent na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy puszysty sernik, makowiec albo kutię z miodem.

Catering świąteczny w firmie – dobierz potrawy, które wszystkim będą smakować

Za organizację Bożego Narodzenia w firmie powinno się zabrać się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Musisz ustalić termin wydarzenia oraz porównać go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe oszacowanie prognozowanej liczby gości imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić właściwą liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z pracownikami menu i wespół wybrać te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest również to, aby ustalić czy ktokolwiek z pracowników cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, bądź są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla takich osób należy zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie należy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]