Co oferuje biuro rachunkowe?

Złóż wizytę w biurze rachunkowym Katowice - tu skorzystasz z doświadczenia fachowców.

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Drobne podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty na etat, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, żeby starannie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi wielu z nas – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy okaże się zadowalający?

Dobre strony korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy profesjonalistom, zyskamy pewność, iż rezultatem możliwych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie nałożenie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także napomknąć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Współcześnie nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się wyłącznie cennikiem porad – podejrzanie niskie koszty usług nierzadko zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]