Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Dowiedz się więcej o usuwaniu infekcji z WordPressa.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak wziętym CMS-em, iż liczbę stron i sklepówinternetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny malware, konieczne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na witrynę jest uniemożliwione? Treści zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci adresów? A może strona wysyła wiadomości-śmieci? To jedynie parę z częstych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich przypadkach nieodzowne jest błyskawiczne działanie, aby znaleźć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa często wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów należy powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Spece podejmujący się usuwania malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych wykonują pełny przegląd plików i baz danych strony. Weryfikują kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli długotrwałe zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do listy zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują również konieczne czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Naprawa wszystkich skutków ataku hakerskiego nie daje pewności, iż analogiczny kazus nie przydarzy się za jakiś czas, toteż istotne jest cykliczne uaktualnianie CMS-a i wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]