Jak przygotować chrzciny dziecka?

Na https://bit.ly/310S1Mm odnajdziesz korzystną ofertę chrzcin w Krakowie.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, w związku z tym dbają o to, by wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin może być jednak trudne, szczególnie gdy na chrzcie ma pojawić się duża liczba bliskich i przyjaciół. W tym artykule przeczytasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Przygotowanie chrzcin – poproś zaproszonych o konfirmację swojej obecności

Kiedyś chrzciny miały miejsce od razu po urodzeniu dziecka, nieraz nawet w tym samym dniu, z przyczyny ogromnej śmiertelności noworodków. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, w związku z tym są urządzane zazwyczaj do roku po jego urodzinach. Pozwala to na szczegółowe rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Wybierając w parafii dzień obrzędu warto uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich obiadu i noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z odległych miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy gościć. Nie krępujmy się również zawiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście w głównej mierze skupiają się na zabawkach, jednak rodzicom większą radość sprawią praktyczne prezenty, jak choćby kołderka dla dziecka, fotelik samochodowy albo zestaw ubrań.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzciny?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny organizowano zazwyczaj w domu rodziców dziecka, dlatego nie wszyscy obecni podczas ceremonii w świątyni mogli być zapraszani na uroczysty poczęstunek. Współcześnie normą jest już wspólny obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych młodych rodziców. Przeglądając propozycje lokali, w których można zorganizować chrzciny, szukaj tych, które nie tylko wynajmują wspaniale przystrojone miejsce, ale także kooperują z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis pasujący do charakteru imprezy oraz która zapewni profesjonalną obsługę gości. Jeżeli sakrament odbędzie się w okresie letnim, zalecamy wybrać salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast zanudzać się przy stoliku mogą harcować na świeżym powietrzu, a fotograf bądź rodzina zrobi przepiękne zdjęcia. Ważny jest także taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do domu albo zarezerwowanego noclegu.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]