Jak przygotować komunię dziecka?

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach!

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka podobnie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, jako że to często pierwsza istotnie wielka zabawa rodzinna, na której dziecko wie, iż wszyscy goście skoncentrowani są wyłącznie na nim. Wobec tego rodzice pragną, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – zarezerwuj natychmiast jak zostanie ogłoszona data wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy przyjmą krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zamówienie sali. Podejmowanie gości w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, gdy urządzamy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Obiady komunijne przekształciły się w ostatnich latach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet ponad setkę gości, stąd też zwykle odbywają się w restauracjach i domach weselnych. Jeśli planujemy zarezerwować najlepszą salę, powinno się wyruszyć na poszukiwania lokalu, natychmiast jak będzie ogłoszony dzień komunii. W sezonie komunijnym sporą trudnością może okazać się również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, stąd zalecamy wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunię. Ważne jest także to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja komunii – nie zapomnij o pamiątkowych fotografiach

Rozważ wynajęcie fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Zwyczajem są również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc oferować malownicze, estetyczne wnętrza. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice z reguły zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można uwzględnić, że nie zgadzamy się na pewne rodzaje podarunków, np. zabawki z motywami militarnymi czy drogą biżuterię.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]