Jak rozwinąć kwalifikacje zawodowe? Postaw na profesjonalny coaching

Potrzebujesz więcej wiadomości o pełnej ofercie coachingu Kraków? Doskonale trafiłeś! Wejdź na https://janklusak.pl/oferta/coaching/.

Kompletne spożytkowanie własnego potencjału może okazać się niełatwe. Nieraz po prostu brakuje nam motywacji, kiedy indziej przyczyną trudności są przeszkody psychologiczne. Niezależnie od powodu, tego typu trudności bywają niezmiernie dokuczliwe i w wielu przypadkach uniemożliwiają rozwój zawodowy bądź osobisty. Co więcej, pokonanie ich bez pomocy osób trzecich jest nadzwyczaj trudne, a w wielu przypadkach wręcz niewykonalne. Dlatego warto wspomóc się wiedzą specjalistów. Tym bardziej, iż metody, z których stosują współcześnie coache, w szeregu przypadków okazują się niezmiernie efektywnym narzędziem w zlikwidowaniu ograniczeń blokujących drogę do realizacji wyznaczonych celów.

Sesje coachingowe. Na czym to polega?

Praca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się. Na wstępie istotne jest bez wątpienia uformowanie swoistego typu zrozumienia i dwustronnej ufności, które są konieczne do tego, by osiągnąć planowane rezultaty. Podczas początkowych rozmów – które mogą być prowadzone przez telefon lub za pomocą ogólnodostępnych komunikatorów internetowych – coach pozna również cechy charakteru, kwalifikacje i priorytety swojego klienta oraz uzgodni z nim plan działania. W trakcie współpracy zwykle odbywa się kilka sesji coachingowych, które trwają przeważnie 1,5 godziny. Zamykająca sesja to z kolei okazja do podsumowania działań oraz sprawdzenia, jak klient będzie sobie radził z konkretnymi przeszkodami samodzielnie. To, które zagadnienia będą poruszane podczas sesji coachingowych jest uzależnione od zamierzeń osoby zwracającej się o pomoc – może to być wzrost jego skuteczności bądź podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia.

Coaching – rozszerz swoje kwalifikacje zawodowe lub personalne

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w różnorodnych sytuacjach. Jednym z głównych bodźców przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest pragnienie kompletnego spożytkowania swojego potencjału celem poszerzenia kwalifikacji zawodowych lub personalnych. Coach psycholog może również realnie pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, np. ucząc, w jaki sposób poskramiać niepokoje, a także wzmacniając stopień zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]