Mikropigmentacja medyczna blizn na głowie – ukryj niedoskonałości skóry

Zobacz więcej informacji o mikropigmentacji blizny na https://tinyurl.com/2dhpjb27.

Wielu jednostkom przeszkadzają lub wpędzają w kompleksy zbliznowacenia powstałe na skórze na skutek najróżniejszych przyczyn. O ile ukrycie blizn na częściach ciała bez włosów jest trudne, o tyle na brodzie czy głowie problem rozwiązać może zabieg mikropigmentacji.

Mikropigmentacja medyczna – blizny jakiego typu można tą metodą zatuszować?

Skóra charakteryzuje się dużymi możliwościami regeneracji i przeważnie jest w stanie odbudować się także po ciężkim uszkodzeniu. Lecz jej odbudowa sporadycznie bywa pełna. Po przecięciu skóry w miejscu skaleczenia powstaje blizna, która na ogół jest widoczna do końca życia. Im głębsze uszkodzenie, tym wiesza szansa, że po wyleczeniu miejsce to w przyszłości będzie znacznie kontrastować z resztą skóry. Zbliznowacenia tworzą się w rezultacie rozmaitych chorób, oparzeń i obrażeń mechanicznych, a czasami wręcz są konsekwencją niewłaściwego lub rezygnacji z podjęcia leczenia zranionych fragmentów skóry. Blizny mogą tworzyć silne zwłóknienia namacalne w dotyku, ale mogą być również tylko zmianą kolorystyczną na skórze. Jeżeli w wyniku skaleczenia dojdzie do uszkodzenia mieszków włosów, na tym obszarze nie będą wyrastać w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn na głowie lub w linii szczęki może spowodować u mężczyzn kompleksy na tym tle. W takich sytuacjach można na szczęście podjąć decyzję o mikropigmentacji blizn. W ten sposób możliwe jest ukrycie blizn na głowie, w obrębie zarostu albo na brwiach, które powstały na skutek poparzeń, obrażeń mechanicznych, a nawet po przeszczepach włosów metodami STRIP czy FUE.

Mikropigmentacja blizny – czy efekty są trwałe?

Mikropigmentację można wykonać jedynie na zagojonej bliźnie. Najczęściej do ukrycia blizny potrzebny jest jeden zabieg, aczkolwiek poniektóre blizny potrzebują 2-3 zabiegów u linergisty (tak zwie się osobę przeprowadzającą mikropigmentację). Należy zaznaczyć, że zabieg nie przywraca włosów, ale przez umieszczenie pigmentu w płytszych warstwach skóry sprawia, iż blizna staje się mało bądź w zasadzie całkiem niezauważalna. Jest to możliwe z tego względu, że linergista zawsze precyzyjnie dopasowuje odcień pigmentu do naturalnego koloru włosów osoby poddawanej zabiegowi. W zależności od obszaru objętego mikropigmentacją blizny, pojedyncza sesja zabiegu trwa od sześćdziesięciu minut do nawet pięciu godzin. Pigment z biegiem czasu jest coraz to mniej intensywny aż finalnie znika, tym samym by wrócić do pierwotnego wyglądu konieczne są okresowe zabiegi w kilkuletnich odstępach.

Adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]