Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Więcej o utylizacji mebli Kraków - zajrzyj tu.

Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie potrzebujemy, a których z różnych względów nie potrafimy się pozbyć. Żeby nie zagracały miejsca w domu, przeważnie przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na poddasze. Rzecz jednak w tym, iż po kilku miesiącach również w tych pomieszczeniach stają się tak zagracone, iż normalne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, aby uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często urządzamy również, kiedy nabywamy zaniedbany dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z piwnicy, strychu i mieszkania.

Zamów odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Śmieci takie jak stare meble, połamane panele podłogowe lub ścienne, fragmenty ram okien czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym samochodem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci znacznych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on także o legalną utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą również fachowe wsparcie przy opróżnianiu strychu, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – nie tylko porzucone na składowisku

Stare meble, jeśli będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać trafić na składowisko lub zostać spopielone. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich podług materiału, z którego zostały wykonane, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części są one wykonane, polega najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem stosuje się do złożenia kolejnych szaf, łóżek bądź regałów.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]